• 0850 811 80 00

  • info@perkotek.com

Secuda xray bagaj arama cihazları, üst düzey güvenliğe ihtiyaç duyulan tüm alanlarda güvenle kullanılabilen cihazlardır. Günümüzde artan terör olayları ile birlikte bu cihazlara olan ilgide de büyük bir artış görülmüştür. Günümüzde hemen hemen her alanda rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu cihazlar; bıçak, silah, patlayıcı madde gibi tüm olası tehlikeli ürünleri kolayca tespit ederek, güvenliği sağlamanıza olanak tanımaktadır. Secuda Türkiye distribütörü konumunda olduğumuz için üstelik çok da uygun fiyatlara sahiptirler. Bunun yanı sıra 2 sene boyunca garantilidirler ve 10 sene boyunca da yedek parça garantisi bulunmaktadır. Aşağıda yer alan Secuda çanta ve bagaj arama cihazlarımızı yerinde incelemek için Perkotek Plaza’ya davetlisiniz.

Xray

Secuda 5030A X-ray Cihazı

Secuda 5030A X-ray Cihazı için tıklayınız.

Secuda 5030C X-ray Cihazı

Secuda 5030C X-ray Cihazı için tıklayınız.

Secuda 6550 X-ray Cihazı

Secuda 6550 X-ray Cihazı için tıklayınız.

Secuda xray bagaj arama ve tarama cihazları, aramayı nasıl yaparlar?

 

Secuda xray cihazları, x – ışını teknolojisi ile çalışmakta olan cihazlardır. X – ışını öncelikle sabit kaynaklardan karşısında yer alan foto diyotlara fırlatılmaktadır. Fırlatılan x – ışınları ile foto diyotların arasında eğer herhangi bir nesne varsa, ışınlar nesneyi delerek, karşıya ulaşmaktadır. X ışınlarının delip geçtikleri bu nesnelerin cinsleri, atom ağırlıkları ve cinsi foto diyotlar tarafından emilmek suretiyle ekrana yansıtılırlar. X-ray cihazlarının kalitesine göre de ekrana yansıtılmakta olan bu nesneler, renkli ya da siyah – beyaz olabilmektedir. Renkli olarak yansıtılması, tehlikeli maddelerin çok daha hızlı olarak tespit edilmesini sağlar. Çünkü organik ve inorganik madde ayrımı bu şekilde yapılır ve nesnelerin atoım ağırlıklarına göre ekrana o renge göre yansıtılırlar.

Secuda xray bagaj arama ve tarama cihazlarının organik ve inorganik madde ayrımı yapan modellerinde eğer taranan nesnenin atom ağırlığı 18’den büyük ise ekrana mavi renkli olarak yansıtılmaktadır. Bu maddelere inorganik madde denilmektedir. Kalay, demir, gümüş, krom, titanyum vb. elementler bunlara örnek olarak verilebilmektedir. Xray cihazı ekranlarına yeşil renkli olarak yansıtılmakta olan nesnelerin ise atom ağırlıkları 10 ile 18 arasındadır. Bu elementlere, karışık grup elementi denilmektedir. Sodyum, alüminyum, silisyum, kükürt vb. elementler, bunlara örnek olarak verilebilmektedir. Atom numarası 10’dan küçük olan elementler ise ekrana turuncu renkli olarak yansıtılmaktadır. Bu elementlere berilyum, bor, karbon, oksijen vb. örnek olarak verilebilir. Organik maddeler olarak adlandırılmaktadırlar.

Secuda xray cihazlarının kullanım alanları da çok geniştir. Günümüzde özellikle yüksek güvenliğe ihtiyaç duyulan alanlarda %100 oranında kullanılırlar. Özellikle hava alanları, alışveriş merkezleri, belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları gibi alanlarda kullanılmaktadırlar. Bunun yanı sıra işletmelerde, plaza girişlerinde, holdinglerde de kullanılabilmektedirler. Bu cihazlar sayesinde tüm tehlikeli nesneler, sizi uğraştırmadan tespit edilir. Kullanımı da çok basittir. Kısa bir eğitimden geçirilen operatörleri, kolayca kullanım sağlayabilir. Satın almak için tek yapmanız gereken şey 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımız ile iletişime geçmek!